οτέ μη λες ποτέ, όταν έχετε μια ευκαιρία, και να μην το χρησιμοποιούν. Μπορεί να μην το συνειδητοποιούν, αλλά αυτό είναι το μεγαλύτερο κακό!
Nadpřirozenoexistuje toho mnohem víc, než si myslíš...

speciální článek-růst vlasů

Publikováno 16.12.2014 v 18:43 v kategorii Aby nuda nebyla, přečteno: 173x

Toto je na dlouhé vlasy
1.    První krok je zároveň tím nejtěžším. Je nutné začínat se zdravými vlasy. Je potřeba ustřihnout každý centimetr poškozených vlasů. A od té chvíle je třeba také změnit chování -a začít s vlasy zacházet velmi jemně. Než dorostou až do pasu, mohou mít až šest let a všechna traumata, která během té doby utrpí, se na nich podepíší.
2.    Vlasy je třeba často zastřihovat. Poškození konečku postupuje dále a nelze tomu nijak zabránit. Jestliže chcete svou vysněnou délku jen udržet, stříhejte každý měsíc asi centimetr, to je průměrný měsíční přírůstek. Pokud si vlasy pěstujete, zastřihujte jeden centimetr jednou za tři až čtyři měsíce. Je také možné stříhat si roztřepené konečky sám při dobrém světle ostrými nůžkami, pak je možné i oddálit pravidelné zastřihování.  Poškozené vlasy nerostou, navíc se lámou a jejich poškození se časem zvětší.
3.    Pokud nemáte někoho, komu byste skutečně věřili, najděte si kadeřnický salón, který se zabývá dlouhými vlasy, nebo alespoň zde mají dlouhovlasého specialistu. Pro běžná kadeřnictví totiž nejste zajímaví. Chodíte tam jen zřídka a „nesype“ jim to tolik, jako byste měli vlasy krátké. Jestliže vás ten, za kým jste přišli kvůli zastřižení konečků, začne přesvědčovat o tom, že byste si měli nechat své dlouhé zdravé vlasy ustřihnout, běžte pryč, ať už jde o přítele, kadeřníka, či člena rodiny. Zdvořile se přitom usmívejte a nic nevysvětlujte, ignorujte jej. Rozhodně nejste příliš staří, hubení, malí, velcí, či šediví na to, abyste mohli mít dlouhé vlasy!
4.    Vyhýbejte se přístrojům. Žádné sušení, kulma, zvláště pak žehlení. Pokud už nutně musíte vlasy foukat či sušit, dělejte to minimálně. Pokud musíte používat kulmu, zkuste ji raději vyměnit za měkké natáčky. Jestliže ale trváte na používání natáček, kulmy,či  žehličky, denně, zapomeňte na dlouhé zdravé vlasy.
5.    Nepoužívejte těžkou chemii na vlasy. Rozhodně ne trvalou a žádný peroxid.Používejte vždy barvy bez peroxidu, nebo hennu. Ani henna však není pro vás dobrá, máte- li suché vlasy. Ale pozor, barva s minimálním obsahem peroxidu je sice snesitelnější, ale budete-li ji používat znovu a znovu opakovaně, na kvalitě vašich vlasů se to podepíše. Trvalá či chemické rovnání působí destruktivně na vnitřní strukturu vašich vlasů,  vyhýbejte se jim.
6.    Pozor na chlór a slanou vodu. Jestliže jdete plavat jednou za čas, umyjte hned po koupání vlasy šamponem. A pokud jste navíc světlovlasí, pozor na zelený nádech, který by mohl chlór způsobit, volte podle toho speciální šampon. Chodíte-li plavat často, investujte do dobré koupací čepice a nezapomeňte na kondicionér. Vlasy chraňte i před sluncem – speciálními kondicionéry s ochranou proti slunečním paprskům, nebo kloboukem a šálou.
7.    Opatrně volte vlasovou bižuterii. Vyhýbejte se kovu, bude vám trhat vlasy při vyndávání. Pozor také na ostré okraje a spoje i u plastických hřebenů.
8.    Ani gumička, či spona by neměly být příliš těsné, žádné extrémně utažené drdoly. Opakované silné tahání vlasů obyčejně končí lysinami.
9.    Vyhněte se dietě. Pokud omezíte, či vyřadíte tuk z potravy, budou vaše vlasy (i tělo) trpět. Pokud chcete snížit kalorie, začněte užívat multivitamíny, abyste měli jistotu, že vaše tělo i vlasy dostanou to, co potřebují.
10.    Buďte velmi opatrní, když jsou vaše vlasy mokré. Netřete je ručníkem, jen je jemně stiskněte a setřete po celé délce. Můžete použít i turban.  Nikdy nečešte mokré vlasy. Pokud tak činíte, používejte hřeben se širokými hladkými zuby. Nejlepší je ale vyhnout se česání mokrých vlasů úplně.
11.    Opatrně vlasy upravujte. Pokud používáte kartáč, používejte přírodní s kančími štětinami. Při velmi hustých vlasech kančí štětiny neproniknou dovnitř, je dobré použít dřevěný hřeben. Hřeben by měl být vždy takový, který  má daleko posazené a hladké zuby. Česání začínejte vždy u konečků. Vlasy nikdy netupírujte, to brzy zničí i ty nejzdravější vlasy.
12.    Rozčešte vlasy před mytím. Odstraníte zacuchané a vypadlé vlasy, nebudou se potom uvolňovat při šamponování a ucpávat odpad.
13.    Dejte vlasům občas volno a nechte je pořádně zmastit. Ten den máte povolení být leniví, co víc byste si mohli přát… Užijte si tak třeba celý víkend v posteli. Popíjejte maté, jezte čokoládu, jahody. Vytvoří se vám na vlasech báječný přírodní maz a ten pak kančákem rozčešte po celé délce.
14.    Při mytí nevrstvěte nikdy vlasy na hlavě, zbytečně se uzlují. Naneste šampon ke  kořínkům, napěňte ho a jemně rozetřete až ke konečkům. K šamponu můžete přidat i trochu vody, nebo vlasy lehce a rychle vsunout pod sprchu, abyste měli jistotu, že se pěna dostala opravdu všude.
15.    Pokud myjete vlasy často, nebo máte velmi suché vlasy, můžete příležitostně šampon vyměnit za kondicionér a mýt jenom jím. Pokud vlasy nejsou příliš špinavé, ušetříte jejich zbytečné odmašťování rozpouštědly ze šamponů.
16.    Je dobré oplachovat vlasy ve studené vodě. Uděláte dobře pokožce a vlasy budou velmi lesklé. Můžete to udělat i ve sprše, prospěje to i vašemu tělu…
17.    Jestliže máte vlasy obzvláště hrubé, extrémně kudrnaté, nebo poškozené (a odmítáte je ustřihnout), používejte oplachový či bezoplachový kondicionér nebo oba dohromady.
18.    Seznamte se s různými vlasovými přípravky a vyberte si takový, který svým složením nejvíce prospívá vašemu typu vlasů. Chemické šampony by se neměly používat dlouhodobě, zvláště ty, které obsahují složky označené na obalu koncovkou –„ cone“. Jedná se o silikonový derivát, na něhož můžeme být citliví. Vybírejte raději šampony s přírodními přísadami, jsou k dostání v prodejnách zdravé výživy. Co vlasům škodí nejvíce, je výběr účesu podle „žhavého trendu“. Často takový účes vyžaduje brutální zásahy a kosmetické přípravky, jimiž chcete dosáhnout být za každou cenu „in“, aniž byste se ohlíželi  na svůj typ vlasů.
19.    Nejméně jednou za měsíc, pokud máte velmi suché či poškozené vlasy, jednou týdně, dopřejte vlasům teplý olejový zábal.
20.    Minimalizujte tření vlasů . Nespěte s rozpuštěními vlasy, dobrý je saténový povlak na polštář. Pokud už máte velmi dlouhé vlasy, pozor při denním provozu na to, abyste je nepřivřeli do okna auta, dveří, abyste je nepřisedli. Všechny tyto nehody vlasy poškozují. Chraňte je tím, že je v běžném provozu nosíte stažené, či v drdolu. Vyhýbejte se i tření o oděvy. Nevěřte, že existují zázračné kosmetické přípravky, které si s každým poškozením vědí rady, jediný skutečný způsob, jak spravit poškozený vlas je : ustřihnout ho.Zdroj:dlouhevlasy.cz
Celou tuto stránku opravdu doporučuji!!!

Komentáře

Celkem 3 komentáře

 • ... 21.12.2014 v 07:49 To je dlouhý :o.Hezký článek ale já jsem po pravdě ráda že nemám moc dlouhý vlasy XD.


 • Arnë Rosę 21.12.2014 v 16:56 :D
  Ja to přečetla všechny


 • ... 21.12.2014 v 17:22 :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Nemusíš se trápit tím, co říkají druzí. Ať si říkají, co chtějí, jen na tobě záleží, jaký postoj k tomu zaujmeš.